8.8 C

Čelik poražen od Željezničara na Bilinom polju (VIDEO)

Završena je derbi utakmica 4. kola BH Telecom Premijer lige BiH između Čelika i Željezničara, koja se igrala večeras na stadionu Bilino polje pred oko 12.000 posjetilaca.

Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 0:0 i pored stopostotnih prilika obje ekipe.

Prvo je u 4.minuti Dilaver imao odličnu priliku glavom postići pogodak, ali golman Željezničara je odlično odbranio.

Nakon toga u 25. minuti Ermin Zec pogađa stativu Čelika, ali rezultat ostaje nepromijenjen.

U drugom poluvremenu prvu izgledniju priliku imaju igrači Željezničara u 49. minuti kada Krpić postiže pogodak, pa sarajevska ekipa dolazi u vodstvo 0:1.

U 56. minuti zbog baklji koje su zapalili i navijači Čelika, ali i Željezničara, sudija je nakratko prekinuo susret.

Nakon povratka, u 57. minuti igrač Čelika Vrhovac pogađa prečku.

U 72. minuti nakon nedosuđenog prekršaja nad igračem Čelika, iz kontra napada Željezničar uduplava vodstvo, a strijelac je opet Krpić.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

Čelik 0:2 Željezničar

Čelik: Pavlović, Vrhovac, Dedić, Dilave, Huseinbašić, Isić, Blažević, Perišić, Jamak, Leon Filipetto, Okić.

Željezničar: Erić, Stevanović, Krpić, Stanić, Alispahić, Bojo, Sadiković, Osmanković, Sipović, A. Zec, E. Zec.

Pogledajte dio atmosfere prije susreta, kao i prvo poluvrijeme. Također, uživo smo prenosili i press konferenciju nakon utakmice.

Objavljuje RADIO ZENIT u Subota, 10. kolovoza 2019.

Press Čelik 0:2 Željezničar