6.9 C

Čelik sa porazom kod Borca započeo novu sezonu Premijer lige BiH

Jučerašnjim i današnjim susretima počela je nova sezona BH Telecom Premijer lige BiH 2017/2018.

U prvom kolu ekipa Čelika je večeras oslabljena, bez trojice igrača Kouadio, Imamović i golman Marković, gostovala na Gradskom stadionu u Banja Luci kod povratnika u društvo najboljih, ekipe Borca.

Već nakon 17. minuta igre domaćini su poveli preko Uroša Mirkovića i ovim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme. U drugom poluvremenu skoro ista situacija. Nakon dvadesetak minuta igre, tačnije u 69. Goran Galešić je uduplao vodstvo na 2:0.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, tako da je završeno rezultatom 2:0 u korist Borca.

U sljedećem kolu, koje je na rasporedu sljedeće subote Čelik dočekuje FK Sarajevo iz Sarajeva.