29.1 C

Čelik u Banovićima deklasirao Budućnost sa 4:0

Nogometni klub Čelik u Banovićima je odigrao utakmicu XXVIII kola protiv ekipe Budućnosti.

Na samom početku susreta, u 9′ minuti Mašić iz prve ozbiljnije prilike uspijeva istrčati sam pred pred golmana domaćina, šalje loptu kroz noge i dovodi Čelik u vodstvo.

U 32. minuti odličnim udarcem sa vrha šesnaesterca Ali Međuseljac pogađa za 0:2 i uduplava vodstvo Čelika.

Do kraja poluvremena rezultat je ostao nepromijenjen.

U nastavku susreta Budućnost je imala blagu dominaciju, ali bez izglednijih prilika za promjenu rezultata. Igrala se 79. minuta kada je Bajramović uputio šut prema golu Budućnosti, a nespretnom reakcijom odbrane Čelik je do prednosti od 0:3 došao zahvaljujući autogolu Šehića. U 88. minuti iz kontra napada Talha Tabaković povećava rezultat na 0:4.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao i Čelik je upisao pobjedu i nova tri boda.

Treba napomenuti da i na ovom susretu igrači Čelika su imali podršku oko 150 Robijaša.

NK Čelik je trenutno 4. na tabeli sa 42 boda, dok je Budućnost 8. sa 38 bodova. U posljednje četiri utakmice Čelik je ostvario tri pobjede i jedan neriješen rezultat.

U pretposljednjem kolu, a u zadnjoj domaćoj utakmici ove sezone na Bilinom polju, ekipa Čelika će naredne subote ugostiti Gradinu iz Srebrenika.