6.7 C

Čelik u finalu pobijedio Rudar i osvojio tradicionalni turnir u Vitezu

U finalnoj utakmici 22. Memorijalnog turnira ”Galib Mujičić” u Vitezu, NK Čelik je pobijedio ekipu Rudara iz Kaknja rezultatom 2:0.

Na samom početku utakmice viđeno je dosta prilika sa obje strane. Prvi je zaprijetio tim iz Kaknja i to u 2. minuti preko Kobilice, koji sa 15-ak metara šutira preko gola. Sa druge strane, u 6. minuti neprecizan je bio Hrustan Kadrić, čiji šut odlazi pored gola golmana Čelebića. Rudar je nastavio sa prijetnjama po gol Čelika, pa je u 10-oj minuti Čehajić izašao sam na golmana, međutim rezultat se nije mijenjao. U nastavku utakmice Čelik je zaprijetio preko Kouadia, ali njegov pokušaj završio je u rukama Čelebića. Na prvi pogodak čekalo se do 42. minute, kada je Čelik poveo preko svog današnjeg kapitena, Aldina Šišića. Sjajnu solo akciju Šišić je završio prelijepim pogotkom sa 20-ak metara. Nakon samo dvije minute, Čelik je postigao i drugi gol. Stefan Udovčić poslao je odličnu dubinsku loptu do Kouadia, a ovaj pogađa za 2:0.

U drugom poluvremenu, nivo igre je ipak malo pao. Čelik je sigurno čuvao vodstvo, a tim iz Kaknja pokušavao da stigne zaostatak. U 60. minuti, Kouadio iz slobodnog udarca šutira preko gola Rudara, dok s druge strane u 82. minuti, Čatić sa 5 metara šutira ravno u danas odličnog čelikovog golmana Markovića. Obe ekipe su meč završile sa igračem manje, s obzirom da su crvene kartone, zbog međusobnog koškanja, zaradili Hasanhodžić i Čehajić. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, te je Čelik zasluženo osvojio prvo mjesto i pobjednički trofej.

NK Čelik: Marković, Udovčić, Šehić, Šišić, Ismaili, Kadrić, Hasanhodžić, Šabanović, Imamović, Duvnjak, Kouadio. Trener: Kemal Hafizović.