5.9 C

Čelik ubjedljiv protiv Krupe na Bilinom polju

Ovoga vikenda na rasporedu su susreti 12. kola BH Telecom Premijer lige BiH.

Na Bilinom polju sastali su se po drugi put u 10 dana ekipe Čelika i Krupe. Nakon što je prvo Krupa prošle srijede izbacila domaćina iz Kupa BiH, danas su se nogometaši Čelika revanširali i savladali ovu ekipu sa ubjedljivih 3:1.

Prvi u listu strijelaca se upisuje Dino Bevab već u 15. minuti, što je bio i rezultat prvog poluvremena. U nastavku prvi pogodak postiže Haris Dilaver u 53. a drugi 10 minuta kasnije, tačnije u 63. minuti. Kod gostiju jedini pogodak je postigao Slobodan Milanović u 65. minuti.

Čelik se nakon ovog susreta i osvojena tri boda nalazi na 6. mjestu sa 17 bodova i u sljedećem kolu igra na Grbavici protiv Željezničara, dok je Krupa na 10. mjestu sa 11 bodova i naredne sedmice gostuje kod Širokog Brijega.

Osim ovog susreta, danas su odigrana još tri, Tuzla City i Široki Brijeg su remizirali (0:0), Zrinjski je pobijedio Slobodu sa 2:0, dok je Mladost iz Doboja kod Kaknja u gostima pobijedio Zvijezdu 09 sa 2:0. Peti susret koji je na rasporedu danas se igra večeras između Sarajeva i Radnika iz Bijeljine.