8.1 C

Chelsea sačuvao minimalnu nadu za Ligu prvaka

Fudbaleri Chelseaja stigli su do nove pobjede, savladavši kao gosti Burnley sa 1:2 u okviru zaostalog meča 31. kola engleske Premier lige.

Plavci su poveli autogolom Longa u 20. minuti, da bi domaći preko Barnesa u 64. uspjeli da poravnaju rezultat. Ipak, samo pet minuta kasnije Moses je postigao drugi gol za Chelsea za pobjedu i nova tri boda.

Conteova ekipa sada ima pet bodova manje od Tottenhama i četiri kola prije kraja zadržala je teoretske šanse da se ipak domogne Lige prvaka.

U istom terminu igrali su Leicester i Southampton, a golova nije bilo, te su Sveci i dalje u zoni ispadanja sa samo 29 bodova.