4.4 C

Chelsea se u Kini poigrao s Arsenalom, ubjedljiva pobjeda

Chelsea je u Pekingu razmontirao Arsenal i u prijateljskoj utakmici pobijedio s 3:0, te može golmanu Davidu Ospini zahvaliti što je ostalo samo 3:0.

Na samom početku gledatelji u Ptičjem gnijezdu su glasnim zvižducima dočekali Kenedyja kad mu je spiker pročitao ime.

Chelsea je bio bez Morate koji je tek jučer potpisao, ozlijeđenog Hazarda, dok Walcott nije bio u Arsenalovoj momčadi.

Od prve minute prvak je pritisnuo topnike, Ospina je zaustavio Mosesov udarac, pa je opasni i razigrani Willian išao sam na gol i pucao pored gola nakon pogreške Maitland-Nilesa.

Ospina je u 25. minuti ružno ušao u Pedra, te je nakon nekoliko minuta prekida zbog ukazivanja pomoći, Pedro morao izaći.

I u 35. minuti Ospina je spasio Arsenal, u jednom je napadu dvaput branio opasne udarce Williana pa Mosesa, da bi u 40. stiglo zasluženo vodstvo.

Nakon što mu je Batshuayi gurnuo loptu s centra, Willian je slomio Monreala i s 15 metara pogodio od vratnice u mrežu.

Odmah u 42. bilo je 2:0. Batshuayi je iskoristio Kanteovo dodavanje, te sa 16 metara iskosa pogodio.

U nadoknadi prvog poluvremena prva prava šansa za Arsenal, Ramsey je pucao, Courtois obranio.
    Da bi u 49. minuti Batshuayi još jednom iskoristio šansu. Marcos Alonso zavaljao je Chamberlaina, dao povratnu loptu, a Batshuayi je s 20 metara pogodio za 3:0. I zaprijetio Alvaru Morati: Nećeš samo tako u prvu momčad!

U 58. minuti Arsenal je imao šansu, triput je blok plavih morao čistiti, u 62. je Willian opasno pucao iskosa, a Ospina obranio, kao i u 73. kada je spasio još jedan zicer. Posljednju je šansu na utakmici imao Malen kada je u 86. pogodio vratnicu pa topnici nius uspjeli doći do počasnog pogotka.

Sead Kolašinac igrao je drugo poluvrijeme, dok je Mario Pašalić u 76. zamijenio Azpolicuetu i tako upisao svoje prve minute za Chelsea.