6.9 C

Crvena zvezda u trećem kolu kvalifikacija UEFA Lige prvaka

Fudbaleri Crvene zvezde, šampioni Srbije, plasirali su se u treće kolo kvalifikacija UEFA Lige šampiona, javlja Anadolu Agency (AA).

U revanš utakmici drugog kola kvalifikacija, igranoj u Beogradu, deklasirali su Kairat sa 5:0 i na taj način itekako položili popravni ispit nakon iznenađujućeg poraza prošle sedmice u Kazahstanu (1:2).

Za ”crveno-bijele” mrežu protivnika pogađali su Katai u 9. minutu i 42, Diony u 21, Ivanić u 49. i Falco u 56.

U jednoj od zanimljivijih utakmica PSV je i u Istanbulu pobijedio Galatasaray. Ovaj put 2:1. Nizozemci su se tako bez većih problema, ukupnim rezultatom 7:2, plasirali u narednu rundu takmičenja.

Bugarski Ludogorets na svom terenu bio je bolji od slovenske Mure sa 3:1 i zasluženo nastavlja put u kvalifikacijama najprestižnijeg UEFA takmičenja.

Drama je viđena u Danskoj. Nakon što je Midtjylland remizirao u prvom susretu u Škotskoj sa Celticom (1:1) identičan rezultat bio je u 90. minuta revanša. Ušlo se u produžetke, a gol odluke za slavlje i prolazak Danaca postigao je Nwadike u 94. minuti duela.

Dalje idu i grčki Olympiacos, švicarski Young Boys, moldavski Sheriff, rumunski Cluj i češka Sparta iz Praga.

Plasman u treće kolo kvalifikacija u utorak su izborili Dinamo Zagreb (Hrvatska), Legija Varšava (Poljska), Malmo (Švedska) i Ferencvaros (Mađarska).