20.8 C

Danska razbila Irce za plasman na Svjetsko prvenstvo (VIDEO)

Nakon što je prva utakmica play-offa odigrana u Kopenhagenu prošle subote završila bez golova, Danska je u Dublinu preokretom došla do 5:1 pobjede!

Irci su bolje ušli u utakmicu te došli do vodstva već u 6. minuti kada je neopreznost gostujućeg igrača iskoristio Duffy koji je s nekoliko metara prebacio loptu iza leđa Schmeichela.

Uslijedilo je još nekoliko vrlo dobrih prilika domaćina, no Danci su bili ti koji su idući zabili i od tog trenutka preuzeli kontrolu utakmice u svoje noge.

Igrala se 29. minuta kada je na asistenciju Sista pogodio Christensen, a samo tri minute kasnije svoj prvi gol na utakmici postiže Eriksen koji je znao kazniti nesmotrenost u irskoj obrani.

Ekipa Martina O’Neilla više se nije uspjela vratiti u utakmicu, a za pravi potop koji je uslijedio najviše je kriva obrana svojim pacerskim pogreškama.

Christian Eriksen briljirao je u drugom poluvremenu u kojem je došao do hat-tricka, kao i 22-godišnji Pione Sisto koji je, uz dvije asistencije, bio glavni razigravač gostujuće ekipe.

Da će Danska biti posljednji europski putnik na Svjetsko prvenstvo u Rusiji bilo je jasno u 63. minuti kada prekrasan pogodak zabija Eriksen, a igrač Tottenhama svoj hat-trick upotpunio je deset minuta kasnije.

Niti to nije bilo sve od golova u irskoj mreži, jer u posljednjoj minuti regularnog dijela pogađa i ‘lord’ Bendtner koji je ušao u 84. minuti, te u 90. pogodio s bijele tačke za konačnu 5:1 pobjedu Danaca i plasman u Rusiju!