7.5 C

Dinamo bolji od Fenerbahčea, Arsenal savladao Vorsklu

Sinoć se diljem Europe odigrane utakmice 1. kola grupne faze Europske lige, javlja Anadolu Agency (AA).

Od utakmica koje su se igrale u terminu od 21.00 sat, Dinamo Zagreb je u grupi “D” kod kuće slavio protiv Fenerbahčea sa 4:1. Golove za Dinamo su postigli Šunjić u 16., Hajrović u 27. i 57., i Olmo u 60. minuti, dok je strijelac za Fener bio Neustadter u 47. minuti.

U grupi “B”, RB Leipzig je na “Red Bull Areni” u Leipzigu poražen od Salzburga rezultatom 2:3.

Slavia Prag je u grupi “C” u Pragu savladala ekipu Bordeauxa sa 1:0.

Arsenal je u grupi “E” na “Emiratesu” u Londonu savladao Vorsklu Poltava rezultatom 4:2.

U grupi “F”, Dudelange je kao domaćin poražen od Milana sa 0:1. U istoj grupi Olympiakos i Betis su igrali bez golova.

U ostalim mečevima koji su se igrali u istom terminu postignuti su sljedeći rezultati: AEK Larnaca – Zurich 0:1, Celtic – Rosenborg 1:0, FC Copenhagen – Zenit Petersburg 1:1, Ludogorets – Bayer Leverkusen 2:3, Sporting – Qarabag 2:0 i Trnava – Anderlecht 1:0.

Od mečeva koji su se igrali u terminu od 18.55 sati, Rapid iz Beča je u grupi “G” u Beču slavio protiv Spartak Moskve sa 2:0. U istoj grupi, Villarreal je kod kuće igrao neriješeno 2:2 protiv ekipe Rangersa.

Lazio je kao domaćin u Rimu u grupi “H” savladao Apollon sa 2:1. U istoj grupi, Marseille je kod kuće poražen rezultatom 1:2 od Eintracht Frankfurta.

Bešiktaš je i grupi “I” u Istanbulu savladao Sarpsborg 08 rezultatom 3:1.

Dynamo Kyiv je u Kijevu u grupi “K” remizirao 2:2 protiv FC Astane.

PAOK je u grupi “L” u Solunu poražen sa 0:1 od ekipe Chelseaja.

Sevilla je u okviru grupe “J” u Sevilli deklarisala Standard Liège rezultatom 5:1.

U ostalim duelima koji su se igrali u istom terminu postignuti su sljedeći rezultati: Akhisar Genclik Spor – Krasnodar 0:1, Genk – Malmo FF 2:0, MOL Vidi – BATE 0:2 i Rennes – Jablonec 2:1.