12.8 C

Dinamo i C. Zvezda eliminirani iz Lige prvaka

Nogometaši zagrebačkog Dinama i beogradske Crvene zvezde večeras su eliminirani u trećem kolu kvalifikacija za Ligu evropskih prvaka.

Šampion Srbije je nakon penala izgubio na Kipru od Omonije koja je povela preko Luftnera u 31. minuti, da bi Ivanić pogodio za poravnanje u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Rezultat 1:1 je ostao i nakon drugog poluvremena i produžetaka, pa se na kraju pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Više koncentracije i sreće imali su domaći igrači pa su mrežu Zvezde pogađali Gomez, Gomes, Asante i Lecjaks, dok su za Beograđane precizni bili Gavrić i El Fardou, dok su Falcinelli i Degenek bili neuspješni sa bijele tačke

Omonia će u play-offu za Ligu prvaka na megdan grčkom Olympiakosu, a Zvezdu očekuje play-off za plasman u Ligu Evrope.

Autogol i gol Uzunija

Nešto kasnije, Dinamo je u komšijskom derbiju izgubio na gostovanju u Budimpešti gdje je domaći Ferencvaros slavio sa 2:1.

Mađarski prvak je poveo u drugoj minuti preko Lovrencsicsisa, da bi autogol postigao Uzuni u 23. minuti za 1:1. U 65. minuti se Uzuni ispravio za svoju pogrešku, te savladao gostujućeg golmana Livakovića za, kako se kasnije ispostavilo, konačnih 2:1.

Poput Zvezde, i zagrebački tim očekuje nastup u play-offu Lige Evrope.