2.6 C

Dinamo nakon preokreta poražen u Češkoj

U prvom susretu 16-ine finala Evropske lige zagrebački Dinamo je u Plzenu izgubio od Viktorije sa 1-2.

Dinamo je poveo u 41. minuti sjajnim golom Dania Olma nakon odlične asistencije Brune Petkovića.

Viktorija je izjednačila u 54. minuti golom Ludeka Pernice, a isti je igrač u 83. minuti preokrenuo rezultat. Uzvratni susret je 21. veljače na stadionu Maksimir.

Sukob između navijača BBB-a i policije

Nažalost, uoči, ali i za vrijeme utakmice došlo je do sukoba između BBB-a i češke policije.

Policija je oko dva sata prije početka susreta pred stadion dopratila oko 1500 navijača Dinama, no samo njih 400-tinjak je imalo ulaznice pa je došlo do sukoba.

Nezadovoljni zbog nepuštanja na stadion, BBB-ovci su napali malobrojne redare i policajce.

Kako je češkoj policiji vrlo brzo stiglo pojačanje, situacija se smirila nakon 15-ak minuta. Do sukoba je došlo i nakon što je utakmica počela jer nisu svi navijači mogli na stadion.

Dinamo je posljednji put dohvatio euro-proljeće u sezoni 1969/70. plasiravši se u četvrtfinale Kupa pobjednika kupova u kojem je ispao od Schalkea.