10 C
Zenica
Četvrtak, Septembar 19, 2019

Ukupno podjela

Dinamo pobjedom želi ovjeriti prvo mjesto

Dinamo pobjedom želi ovjeriti prvo mjesto

Dinamo pobjedom želi ovjeriti prvo mjesto

Večeras se igra 5. kolo Lige Evrope, a hrvatski predstavnik Dinamo je već u prošlom kolu, pobjedom nad Spartak Trnavom, osigurao prolazak u narednu fazu takmičenja i evropsko proljeće.

“Želimo potvrditi prvo mjesto u skupini još jednom pobjedom”, izjavio je Dinamov trener Nenad Bjelica za Al Jazzeru uoči meča u Istanbulu, gdje nogometaše hrvatskog prvaka i vodeći sastav grupe D očekuje duel protiv drugoplasiranog Fenerbahcea.

Dinamo je uvjerljivom pobjedom protiv Fenerbahcea sa 4:1 na Maksimiru počeo niz pobjeda. Tim su “Modri” već dva kola prije završetka takmičenja po grupama osigurali mjesto među ekipama koje će nastaviti put u nokaut fazi Lige Evrope.

Uoči gostovanja u Istanbulu, Dinamo je vodeći u grupi D s maksimalnih 12 bodova.

Turcima je utakmica od većeg rezultatskog značaja, jer će imati mogućnost samo pobjedom osigurati plasman u nokaut fazu.

Nastaviti pobjednički niz

Dinamov trener vjeruje da njegova ekipa može nastaviti stopostotan niz.

“Fenerbahce i dalje ima problema u prvenstvu, gledajući par zadnjih nastupa. Ova utakmica za njih sigurno puno znači i bit će dobro popunjen stadion. Ali, imamo mi svoje adute, idemo svakako po pobjedu”, izjavio je Bjelica.

Utakmica Fenerbahce – Dinamo bit će odigrana na stadionu “Sukru Saracoglu”, renoviranom stadionu kapaciteta 47.800 sjedećih mjesta.

44-godišnji Austrijanac Robert Schoergenhofer sudit će u duelu Fenerbahcea i Dinama koji počinje u 18:55 sati.

Liga Evrope, 5. kolo, četvrtak:

Grupa A: Bayer Leverkusen – Ludogorets Razgrad (18:55), Zurich – AEK Larnaca (18:55).

Poredak: Bayer 9, Zurich po 9, Ludogorets 2, AEK 2.

Grupa B: Rosenborg – Celtic (18:55), Salzburg – RasenBallsport Leipzig (18:55).

Poredak: Salzburg 12, Leipzig 6, Celtic 6, Rosenborg 0.

Grupa C: Bordeaux – Slavia Prag (18:55), Zenit St. Petersburg – Koebenhavn (18:55).

Poredak: Zenit 8, Slavia 7, Koebenhavn 5, Bordeaux 1.

Grupa D:Fenerbahce – Dinamo Zagreb (18:55), Anderlecht – Spartak Trnava (18:55).

Poredak: Dinamo 12, Fenerbahce 7, Spartak 3, Anderlecht 1.

Grupa E: Qarabag – Sporting (18:55), Vorskla Poltava – Arsenal (18:55).

Poredak: Arsenal 10, Sporting 7, Vorskla 3, Qarabag 3.

Grupa F: Milan – Dudelange (18:55), Real Betis – Olympiacos (18:55).

Poredak: Betis 8, Milan 7, Olympiakos 7, Dudelange 0.

Grupa G: Spartak Moskva – Rapid Wien (16:50), Rangers – Villareal (21:00).

Poredak: Villarreal 6, Rangers 5, Spartak 5, Rapid 4.

Grupa H: Apollon Limassol – Lazio (21:00), Eintracht Frankfurt – Marseille (21:00).

Poredak: Eintracht 12, Lazio 9, Marseille 1, Apollon 1.

Grupa I: Malmo – Genk (21:00), Sarpsborg – Besiktas (21:00).

Poredak: Genk 7, Sarpsborg 5, Malmo 5, Besiktas 4.

Grupa J: Krasnodar – Akhisar (18:55), Standard Liege – Sevilla (21:00).

Poredak: Sevilla 9, Krasnodar 9, Standard 6, Akhisar 0.

Grupa K: Astana – Dynamo Kijev (16:50), Jablonec – Rennes (21:00).

Poredak: Dynamo Kiev 8, Astana 8, Rennes 3, Jablonec 2.

Grupa L: BATE Borisov – MOL Vidi (18:55), Chelsea – PAOK Solun (21:00).

Poredak: Chelsea 12, MOL Vidi 6, PAOK 3, BATE 3.

Dinamo pobjedom želi ovjeriti prvo mjesto
Zenica
light rain
10 ° C
10 °
10 °
93 %
1kmh
75 %
čet
11 °
pet
14 °
sub
19 °
ned
24 °
pon
21 °
Dinamo pobjedom želi ovjeriti prvo mjesto

Posljednje objavljeno