Dinamo pobjedom želi ovjeriti prvo mjesto

Objavljeno prije 3 sedmice

Večeras se igra 5. kolo Lige Evrope, a hrvatski predstavnik Dinamo je već u prošlom kolu, pobjedom nad Spartak Trnavom, osigurao prolazak u narednu fazu takmičenja i evropsko proljeće.

“Želimo potvrditi prvo mjesto u skupini još jednom pobjedom”, izjavio je Dinamov trener Nenad Bjelica za Al Jazzeru uoči meča u Istanbulu, gdje nogometaše hrvatskog prvaka i vodeći sastav grupe D očekuje duel protiv drugoplasiranog Fenerbahcea.

Dinamo je uvjerljivom pobjedom protiv Fenerbahcea sa 4:1 na Maksimiru počeo niz pobjeda. Tim su “Modri” već dva kola prije završetka takmičenja po grupama osigurali mjesto među ekipama koje će nastaviti put u nokaut fazi Lige Evrope.

Uoči gostovanja u Istanbulu, Dinamo je vodeći u grupi D s maksimalnih 12 bodova.

Turcima je utakmica od većeg rezultatskog značaja, jer će imati mogućnost samo pobjedom osigurati plasman u nokaut fazu.

Nastaviti pobjednički niz

Dinamov trener vjeruje da njegova ekipa može nastaviti stopostotan niz.

“Fenerbahce i dalje ima problema u prvenstvu, gledajući par zadnjih nastupa. Ova utakmica za njih sigurno puno znači i bit će dobro popunjen stadion. Ali, imamo mi svoje adute, idemo svakako po pobjedu”, izjavio je Bjelica.

Utakmica Fenerbahce – Dinamo bit će odigrana na stadionu “Sukru Saracoglu”, renoviranom stadionu kapaciteta 47.800 sjedećih mjesta.

44-godišnji Austrijanac Robert Schoergenhofer sudit će u duelu Fenerbahcea i Dinama koji počinje u 18:55 sati.

Liga Evrope, 5. kolo, četvrtak:

Grupa A: Bayer Leverkusen – Ludogorets Razgrad (18:55), Zurich – AEK Larnaca (18:55).

Poredak: Bayer 9, Zurich po 9, Ludogorets 2, AEK 2.

Grupa B: Rosenborg – Celtic (18:55), Salzburg – RasenBallsport Leipzig (18:55).

Poredak: Salzburg 12, Leipzig 6, Celtic 6, Rosenborg 0.

Grupa C: Bordeaux – Slavia Prag (18:55), Zenit St. Petersburg – Koebenhavn (18:55).

Poredak: Zenit 8, Slavia 7, Koebenhavn 5, Bordeaux 1.

Grupa D:Fenerbahce – Dinamo Zagreb (18:55), Anderlecht – Spartak Trnava (18:55).

Poredak: Dinamo 12, Fenerbahce 7, Spartak 3, Anderlecht 1.

Grupa E: Qarabag – Sporting (18:55), Vorskla Poltava – Arsenal (18:55).

Poredak: Arsenal 10, Sporting 7, Vorskla 3, Qarabag 3.

Grupa F: Milan – Dudelange (18:55), Real Betis – Olympiacos (18:55).

Poredak: Betis 8, Milan 7, Olympiakos 7, Dudelange 0.

Grupa G: Spartak Moskva – Rapid Wien (16:50), Rangers – Villareal (21:00).

Poredak: Villarreal 6, Rangers 5, Spartak 5, Rapid 4.

Grupa H: Apollon Limassol – Lazio (21:00), Eintracht Frankfurt – Marseille (21:00).

Poredak: Eintracht 12, Lazio 9, Marseille 1, Apollon 1.

Grupa I: Malmo – Genk (21:00), Sarpsborg – Besiktas (21:00).

Poredak: Genk 7, Sarpsborg 5, Malmo 5, Besiktas 4.

Grupa J: Krasnodar – Akhisar (18:55), Standard Liege – Sevilla (21:00).

Poredak: Sevilla 9, Krasnodar 9, Standard 6, Akhisar 0.

Grupa K: Astana – Dynamo Kijev (16:50), Jablonec – Rennes (21:00).

Poredak: Dynamo Kiev 8, Astana 8, Rennes 3, Jablonec 2.

Grupa L: BATE Borisov – MOL Vidi (18:55), Chelsea – PAOK Solun (21:00).

Poredak: Chelsea 12, MOL Vidi 6, PAOK 3, BATE 3.