5 C

Dinamo ubjedljivom pobjedom u Rijeci do nove titule prvaka Hrvatske

Fudbaleri Dinama iz Zagreba osvojili su večeras četvrtu uzastopnu titulu prvaka Hrvatske pošto su na gostovanju pobijedili ekipu Rijeke sa 5:1, u meču 33. kola hrvatskog prvenstva.

Luka Menalo je u prvom minutu doveo domaći tim u vodstvo, ali su gosti do kraja poluvremena izjednačili autogolom Nina Galovića u 42. minutu.

Do vođstva zagrebački tim dolazi golom Josipa Mišića u 48. minutu, a dva minuta kasnije Dinamo povećava prednost još jednim autogolom Luke Capana.

U nastavku Mislav Oršić je u 65. minutu postigao četvrti gol za goste, a konačni rezultat postavio je trećim autogolom na meču, Andrija Vukčević u 87. minutu.

Dinamo, koji je ove sezone igrao četvrtfinale Lige Evropa, na tabeli prvenstva ima 78 bodova, 10 više od drugoplasirane ekipe Osijeka, tri kola prije kraja, dok je Rijeka na četvrtom mjestu sa 52 boda.