3.9 C

Đoković osigurao mjesto u osmini finala Australian Opena

Nakon dva i po sata meča potiv Kanađanina Denisa Šapovalova (27. ATP) , Srbijanac Novak Đoković (1. ATP) odnio je pobjedu i to rezultatom 3:1, odnosno u setovima 6:3, 6:4, 4:6, 6:0.

Jutrošnjom pobjedom najbolji srpski teniser osigurao si je mjesto u osmini finala Australian Opena.

U četiri seta nad Kanađaninom je dominirao Đoković koji je već u prvom setu osvjio tri breaka dok je Šapovalov napravio tri dvostruke greške prilikom servisa.

Iako je Đoković dominirao i u drugom setu, ipak je tek u desetom gemu osvojio brak dok je Kanađanin ovaj put napravio 13 neprisiljenih grešaka.

U naredna dva seta nije bilo velikih promjena. Jedini obrat desio se kod sedmog gema u trećem setu gdje je nakratko Kanađanin uspio okrenuti igru u svom smjeru. Osvojio je dva braka te se uz tri upisana asa činilo da je sve moguće do četvrtog seta kada je Đoković odlučno i bez problema stigao do pobjede i plasmana.

Srbijasnkog tenisera sada čeka meč sa ruskim teniserom Daniilom Medvedevim (19. ATP).