12.3 C

Dortmund protiv PSG-a stekao prednost za revanš

Fudbaleri Borussiije Dortmund slavili su pred svojim navijačima protiv Paris Saint-Germaina (PSG) rezultatom 1:0 u prvom susretu polufinala UEFA Lige prvaka, javlja Anadolu.

Domaći su došli do vodstva u 36. minuti utakmice, kada je Niclas Fuellkrug sjajno primio loptu Nice Schlotterbecka i rutniski savladao golmana PSG-a Gianluigija Donnarummu.

Nekoliko minuta kasnije još jedna prilika za Dortmund, Marcel Sabitzer se lijepo namjestio i šutirao iz kaznenog prostora, ali je ovog puta Donnarumma bio dobro postavljen.

PSG je bio mnogo opasniji u drugom poluvremenu. U odličnom napadu u 51. minuti Achraf Hakimi i Kilyan Mbappe zaprijetili su golmanu domaćih, no, na njihovu žalost obojica su pogodili stativu.

Fuellkrug je u 60. minuti bio u sjajnoj prilici da postigne i svoj drugi pogodak, no lopta je otišla iznad prečke.

Hakimi je u 79. minuti poslao sjajnu loptu do Ousmane Dembelea, no ovaj se nije najbolje snašao i šutira preko gola. Viđeno je još nekoliko prilika na obje strane do kraja susreta, no promjene rezultata nije bilo.

Revanš meč polufinala između Dortmunda i PSG-a biće odigran 7. maja u Parizu.