2.6 C

Dva gola Međuseljca i jedan Kolića za sedmu uzastopnu pobjedu Čelika

Nogometaši Čelika u nedjelju su u okviru 23. kola Druge lige FBiH, grupa “Centar” gostovali na  Koševu, kod ekipe Batona, te su nakon preokreta slavili pobjedu rezultatom 1:3.

Zeničani su u ovaj duel ušli sa šest uzastopnih pobjeda, te su u Sarajevu željeli da nastave taj niz protiv veoma dobre ekipe Batona, koja je također u posljednjim utakmicama igrala dobro.

Nije dobro počelo za Zeničane, jer je nakon nespretne reakcije Amar Muslić postigao autogol i Baton je poveo 1:0. Uslijedili su napadi gostiju, a do gola crno-crveni, koji su u nedjelju kao i na svakoj utakmici imali podršku svojih navijača, došli su u 30. minuti, a strijelac je mladi Ali Međuseljac. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 1:1.

U drugom poluvremenu Čelik je krenuo po novi gol i preokret rezultata u svoju korist, a to se desilo u 57. minuti, kada ponovo pogađa mladi Ali Međuseljac za 1:2 za Čelik.

Do kraja utakmice gosti su u 87. minuti postigli i treći gol, a strijelac za 1:3 bio je rezervista Besim Kolić. Konačni rezultat danas je bio 1:3 za Čelik koji je upisao i sedmu uzastopnu pobjedu (šest u prvenstvu i jednu u Kupu).

Nakon 23. kola Čelik sada ima 45 bodova, te je na trećoj poziciji, dok ekipa Batona ima 31 osvojen bod, te zauzimaju mjesto u sredini tabele.

U narednom kolu Čelik će dočekati tim Rudara iz Breze, dok će Baton u goste timu Mošćanice.