6.9 C

Dva gola Miralema Pjanića za pobjedu Juventusa

Nogometaši Juventusa pobijedili su u gostima ekipu Valencije sa 2:0, u prvom kolu H-grupe Lige prvaka.

Tim iz Torina pobjedom je započeo novu sezonu u elitnom klupskom evropskom takmičenju, iako je skoro cijelu utakmicu igrao s igračem manje, nakon što je u 29. minuti isključen Cristiano Ronaldo. No, golovima bh. reprezentativca Miralema Pjanića u 45. i 51. minuti, oba puta s bijele tačke, “Stara dama” je došla do važne pobjede.

Iznenađenje je priredio Lyon, koji je slavio u gostima protiv Manchester Cityja, dok je Real bez većih problema sa 3:0 slavio protiv Rome za koju je 90 minuta odigrao Edin Džeko.

Bayern je također ostvario pobjedu na otvaranju evropske sezone, slavivši u Lisabonu protiv Benfice sa 2:0, dok je Manchester United u Bernu pobijedio Young Boys s ubjedljivih 3:0.

Istim rezultatom Ajax je u Amsterdamu slavio protiv AEK-a, dok je Hoffenheim bez Ermina Bičakića osvojio bod na gostovanju protiv Šahtara (2:2). Rezultatom 2:2 završen je i meč između Viktorije Plzen i CSKA Moskva.