7.2 C

Dva rekorda AK “Zenica” na atletskom mitingu u Beogradu

Dana, 28. decembra u Beogradu je održano atletsko takmičenje – Novogodišnji atletski Miting, a u organizacji Atletskog kluba “Crvena Zvezda”.

To je ujedno posljednja atletska manifestacija na stazi u 2019 godini.

Na ovom prestižnom takmičenju, veoma uspješan nastup, imali su i atletičari/ke Atletskog kluba “Zenica”.koji su postigli i 2 (dva) rekorda BiH u seniorskoj konkurenciji

• Sedin Heco – troskok – 15.55 m i
    • Mediha Salkić – bacanje kugle – 14,31 m.

Osim navedenih, zapažene rezultate su postigli:

• Maid  Redžić – skok u vis- 2.09 m (I mj. Seniori)
    • Samir Hdžić – skok u vis -2.00 m (II mj. Seniori)
    • Adis Hodžić – 400 m – 52.55 (VI mj. – Memorijalna trka “Ismail Maki Mačev” – Seniori)
    • Amel Aščerić – 200 m – 24.19 (IX mj. Seniori)
    • Ajdin Haseljić – 60 m – 7.51 – (IX mj. Juniori);  200 m – 24.76 – (XI mj. Juniori)
    • Irna Kapković – skok u dalj – 4.81 m (VIII mj. Pionirke);  skok u vis – 1.40 m (IV mj. Pionirke).

Nesportskim gestom rivalke u trci Pionirki na 600 m takmičarka Zerina Sivac je odgurnuta na stazi, pala a poslije izvjesnog vremena nastavila trčati i stigla na cilj kao desetoplasirana iako je prije trke bila jedan od favorita za pobjedu na ovoj disciplini.

Naravno, trku je završila sa puno ogrebotina po tijelu što je medicinsko obezbjeđenje dijelom uspjelo sanirati.