
Predstavnici jedne džamije u Bradfordu u Engleskoj rekli su da su “šokirani” činjenicom da je snimak njihovog časa pilatesa za muškarce na društvenim mrežama pregledan više od dva miliona puta.
Džamija Usmanija svakog četvrtka organizuje časove pilatesa namijenjene muškarcima starijim od 50 godina, piše BBC.



Mohamed Ilijas, sekretar džamije, rekao je da su pokrenuli ove sesije kako bi pokušali da unaprijede zdravlje i opšte blagostanje starijih muškaraca, te da se nadaju da će u budućnosti uvesti i časove za žene.
Časovi su se pokazali toliko popularnim da je džamija zbog prostora, morala da ograniči broj muškaraca koji mogu da učestvuju.
Ilijas je rekao da je bio zapanjen reakcijama na internetu.
“Iskreno, šokirani smo. Snimak je obišao cijeli svijet, imamo skoro dva miliona pregleda na TikToku i mnogo pregleda na Facebooku”, naveo je.
Dodao je da su dobili komentare iz cijelog svijeta, kao i pitanja ljudi kako mogu da organizuju slične časove u svojim džamijama.
“Lično sam imao mnogo poziva sa pitanjima da li bismo mogli da održavamo ove časove širom Engleske, u brojnim džamijama”, dodao je.
Zara Kajani vodi časove i kaže da je veoma posvećen unapređenju zdravlja muškaraca koji učestvuju.
“Mlađi muškarci su više okrenuti bodibildingu i izgledu tijela, ali kako muškarci stare, imaju sve manje prilika za ovakve aktivnosti”, rekao je.
On vjeruje da časovi pomažu u poboljšanju fleksibilnosti, ali i da imaju mentalne i duhovne koristi.
