7.5 C

Džanan Musa briljirao u novoj pobjedi Real Madrida u španskom prvenstvu

Košarkaši Real Madrida su upisali rutinsku pobjedu nad Obradoirom rezultatom 93:79 u drugom kolu španske Endesa lige.

Real je u prvom susretu ove sezone pred domaćom publikom slavio bez mnogo problema, a pitanje pobjednika je bilo riješeno već nakon prve četvrtine koju je Kraljevski klub riješio u svoju korist rezultatom 27:12.

Na poluvremenu je Real imao plus 17 (42:25), te je rutinski zadržao stečenu prednost i na kraju slavio s plus 14.

Još jednu dobru partiju u dresu Reala je pružio Džanan Musa koji je na ovom meču dobio 21 minutu za igru i maksimalno ih iskoristio.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine je bio najbolji strijelac Reala i susret je završio s 22 poena (3/6 za dva, 4/6 za tri, 4/5 za 1 poen) i 4 skoka uz indeks korisnosti 24, najviše u redovima madridske ekipe.

Real u narednom kolu gostuje Unicaji u Malagi. Taj susret se igra 9. oktobra u 12:30 sati.