7.5 C

Džeko i Krunić večeras za veliko finale Lige prvaka

Gradski rivali Inter i Milano večeras će odlučiti o prvom finalisti nogomente Lige prvaka.

Trostuki pravci Evrope nogometaši Intera, čije boje brani reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Džeko, u prvom polufinalnom susretu kao formalni gosti na stadinu na “San Siro” ostvarili su veliku prednost od dva gola.

Upravo Džeko bio je strijelac prvog pogotka u 9. minuti, a samo dva minuta kasnije rezultat je za “nero-azure” povećao Armenac Henrih Mhitarjan.

U elitnom evropskom takmičenju Inter je slavio 1964., 1965. i 2010. godine, dok je Milan ovo takmičenje osvajao  sedam puta – 1963, 1969, 1989, 1990, 1994, 2003. i 2007. godine.

Susret na Interovim stadionu “Giuseppe Meazza” igra se večeras od 21 sat.

U drugom polufinalnom revanš susretu u srijedu se sastaju Manchester City i Real Madrid. Prvi susret završen je rezultatom 1:1.

Pobjednici polufinala plasirat će se u finale koje će se održati 10. juna u Istanbulu.