10.5 C

Džeko u pobjedi “Fenera” postigao dva gola u dvije minute

Fudbaleri Fenerbahcea su na stadionu “Sukru Saracoglu” u Istanbulu ugostili ekipu Spartaka iz Trnave, te slavili sa visokih 4:0 uz dva gola bh. reprezentativca Edina Džeke. Jedini bh. predstavnik u UEFA Konferencijskoj ligi Zrinjski od Evrope se oprostio časno uz remi protiv Aston Ville, javlja Anadolu.

Fudbaleri Zrinjskog remizirali su sinoć u Mostaru protiv Aston Ville rezultatom 1:1 u susretu šestog kola grupne faze Konferencijske lige.

Prvo poluvrijeme na stadionu “Pod biijelim brijegom” okončano je bez golova. Gosti su stigli do vodstva u 61. minuti, a na listu strijelaca upisao se Nicola Zaniolo. Izjednačujući pogodak za domaćine stigao je u 87. minuti, a strijelac je bio Matija Malekinušić.

“Feneru” je pred domaćim navijačima bila neophodna pobjeda za prolaz dalje, do koje je i došao uz impresivnu igru.

Strijelac prvog pogotka za “žute kanarince” bio je Ferdi Kadioglu, kojeg je u 35. minuti sjajno uposlio Dušan Tadić, a ovaj sigurno poslao loptu u mrežu gostujućeg golmana Dominika Takača.

U drugom poluvremenu, Džeko je s loptom u ušao u kazneni prostor, obara ga protivnički igrač, na što je sudija pokazao na bijelu tačku. Precizan sa bijele tačke bio je Dušan Tadić.

Potom je sjajni Džeko postigao dva pogotka u 60. i 61. minuti za konačnih 4:0 i direktan plasman u osminu finala Konferencijske lige.