14 C

Džumhur pobijedio četvrtog tenisera svijeta i plasirao se u polufinale Shenzena

Naš najbolji teniser Damir Džumhur ostvario je plasman u polufinale ATP turnira u Shenzenu i to zahvaljujući pobjedi nad prvim nositeljem i četvrtim igračem svijeta Alexandrom Zverevom iz Njemačke sa 2:0 po setovima.

Džumhur je izgubio prvi svoj servis, a Zverev je poveo sa 2:0, no Nijemac je potom izgubio dva sljedeća servis gema i Džumhur je sjajnom igrom priveo prvi set kraju i poveo sa 1:0.

Zverev je i u drugom setu prvi napravio brejk i poveo sa 4:1, no Džumhur je u sedmom gemu vratio brejk prednosti i smanjio na 4:3. Nakon osvojenog devetog gema Zverev je tražio medicinski time out i potom imao tri set lopte, no Džumhur se čudesno vratio i izjednačio na 5:5. Već u sljedećem gemu Zverev je loše servirao i Džumhur je imao dvije brejk lopte, iskoristio je drugu i poveo sa 6:5. Poslije toga je iskoristio svoj servis gem i plasirao se u polufinale.

Džumhura u polufinalu očekuje duel sa petim nositeljem Ukrajincem Alexandrom Dolgopolovom, kome je u četvrtfinalu Dudi Sela predao meč pri rezultatu 1:1 u setovima i 1:0 u trećem setu.

Damir Džumhur (BiH) (6) – Alexander Zverev (NjEM) (1) 2:0 (6:4, 7:5).