2.6 C

Edin Džeko s dva pogotka donio pobjedu Romi

Edin Džeko je sinoć donio novu pobjedu Romi u susretu 27. kola Serije A te tako održao pristojne šanse da se Vučica plasira na evropsku scenu.

Sampdoria je na Olimpicu vodila od 11. minute golom Manola Gabbiadinija, da bi Dijamant u 64. minuti prekrasnim volejem zakucao loptu u mrežu gostiju.

U prvoj utakmici nakon pauze Dijamant je zablistao i pet minuta prije završetka. Ponovo efektan gol kapitena Zmajeva, koji je na sjajan način odreagovao na pas Cristantea i režirao preokret za trijumf

Dijamant je ujedno prestigao Rodolfa Volka sa dva večerašnja pogotka. Ukupno na kontu ima 104 gola za Rimljane – sada je četvrti na vječnoj listi najboljih strijelaca Rome.

Što se tiče drugih mečeva, Atalanta je preokrenula nakon što je gubila 1:2 od Lazija. Sastav iz Bergama na kraju je slavio 3:2, pobjednosni gol djelo je Jose Luisa Palomina deset minuta prije kraja.

Torino je savldaoa Udinese (1:0) golom belottija, dok su Inter i Sassuolo remizirali u meču sa šest golova (3:3).