13.2 C

Ekipa Manchester Citya novi šampion Engleske

Fudbaleri Manchester Cityja osvojili su danas trofej u Premijer ligi, pošto je njihov gradski rival Manchester United izgubio na svom stadionu od WBA sa 1:0 u 34. kolu.

City je tako pet utakmica prije kraja šampionata i teoretski obezbjedio trofej u šampionatu Engleske, pošto na liderskom mjestu imaju 87 bodova, 16 više od Uniteda.

“Građani” su jučer u gostima pobijedili Tottenham sa 3:1, a današnjim porazom Uniteda došli su do pete titule u Premijer ligi, prve poslije 2014. godine.

United je u današnjoj utakmici protiv WBA imao znatno veći posjed lopte i veći broj prilika, ali ekipa Josea Mourinha ipak nije uspjela da dođe do gola.

Pobjedu WBA, koji je ovim trijumfom zadržao teoretske šanse da izbori opstanak u Premijer ligi, donio je J. Rodriguez u 73. minutu.

WBA je posljednji, 20. na tabeli Premijer lige sa 24 boda, devet manje od prve ekipe van zone ispadanja – Swanseaja.