6.9 C

Ekipa “Neimari” iz Zenice ubjedljiva na gostovanju protiv ekipe MNK “Drina”

U trećem kolu Prve futsal lige FBiH, grupe 1, ekipa “Neimari” je bili na gostovanju u Goraždu kod ekipe MNK “Drina”, Gradska dvorana “Mirsad Hurić”, pred oko 200 gledalaca.

Rezultat na kraju utakmice: MNK “Drina” – MNK “Neimari” 2:8 (1:4);

Strijelci za “Neimare” bili su: Hadis Krehmić u 3′, 6′ i 9′, Alija Bajrić u 24′, 38′ i 39′, te Amir Baručija u 15 i 26′, dok su golove za Drinu postigao Sanin Kanlić u 20′ (10 metara) i 28′ (6 metara).

Crveni karton: Jasmin Šuntić u 31′ (MNK “Drina”).

Sastav ekipe “Neimari”: Milenko Ristivojević (golman), Hadis Krehmić, Erdin Ramić, Amir Baručija, Amar Šišić, Mirzad Kozlić (golman), Elmin Zatagić, Seldin Zatagić, Alija Bajrić, Sulejman Salkić, Nermin Pašalić Cap, Amar Vehabović, Ehliman Pašalić, Emin Husejnović. (Trener Mirko Čampara, predstavnik kluba Enes Kovačević).

Sudije su bili Adnan Merdanović i Haris Avdić (obojica iz Sarajeva), a delegat Ahmedin Mršo (Goražde).

Prva tri gola ekipa “Neimari” postiže u 3′, 6′ i 9′ minuti preko Hadisa Krehmića, a četvrti gol za “Neimare” i vodstvo od 0:4, postiže Amir Baručija u 15′.

Domaći smanjuju na 1:4 u posljednjoj minuti prvog poluvremena sa 10 metara preko Sanina Kanlića. Na 1:5, svojim prvim golom, u 24′ povećava Alija Bajrić, a na 1:6, svojim drugim golom, povećava Amir Baručija.

Ponovo domaći smanjuju prednost na 2:6 u 28′, svojim drugim golom, preko Sanina Kanlića sa šest metara. U finišu utakmice, u 38′ i 39′, sa još dva gola pobjedu ovjerava Alija Bajrić za konačnih i zasluženih, 2:8 za “Neimare”.

Ovo je treća pobjeda zeničke ekipe “Neimari”. U prva dva kola su zabilježili dvije domaće pobjede, protiv ekipa Vitez i Centar. U narednom, 4. kolu “Neimari” su domaćini ekipi MNK Novi Travnik.

U ovoj zasluženoj pobjedi momci iz Zenice su se morali boriti sa mnogo prepreka, a najteže su nekorektno ponašanje domaće ekipe i sudijskog dvojca. Psovanje od strane domaćeg igrača sa terena treneru “Neimara” i podatak da je ova ekipa jedina dva gola primila iz penala i deseterca slute na ono što se dešavalo toj ekipi na ovom teškom gostovanju.

Poražavajuće je za sve kolektive i savezne institucije svih nivoa da se ovako nešto dešava neprestano.

– Ljudi, uništavamo sport, igrače – pogotov mlade, navijače, sponzore , institucije, kolektive, volju: Sami sebe! Molimo sve dobre ljude, koji na bilo koji način mogu pomoći u borbi protiv ovih djela da nam pomognu. Mi, kao kolektiv MNK “Neimari”, u našoj Zenici ćemo da dočekamo svaku ekipu na fer i sportski način i omogućiti sve uslove za fer i korektno natjecanje, bez obzira kako se oni odnosili prema nama. Budite nam podrška! Sport i fair play iznad svega – poručili su iz kluba.