12.8 C

EURO 2016: Vels slavio protiv Belgije 3:1 za plasman u polufinale

Nogometaši Velsa izborili su plasman u polufinale Evropskog prvenstva u Francuskoj. Vels je u četvrtfinalu sinoć u Lilleu pobijedio Belgiju sa 3:1.

Iako su Belgijanci važili za apsolutne favorite, ne samo u ovoj utakmici nego i u borbi za najviši plasman, Velšani su borbenom i požrtvovanom igrom uspjeli doći do pobjede i historijskog plasmana među četiri najbolje ekipe u Evropi.

Belgijanci su poveli u 13. minuti golom Radje Nainggolana, koji je sa više od 25 metara preciznim i snažnim udarcem zatresao mrežu gola Waynea Hennesseyja.

Priliku za poravnanje Vels je imao u 26. minuti kada je golman Belgije Thibaut Courtois uspio odbraniti udarac Neila Taylora. No, pet minuta kasnije kapiten Velsa Ashley Williams iskoristio je centaršut Ramseya i poslao loptu u gol za izjednačenje.

Za potpuni preokret pobrinuo se Hal Robson-Kanu golom u 51. minuti, a konačnih 3:1 postavio je Sam Vokes četiri minute prije kraja utakmice.

Vels će u polufinalu 6. jula u Lyonu igrati protiv Portugala, koji je sinoć boljim izvođenjem jedanaesteraca slavio protiv Poljske.

Treći četvtfinalni meč večeras igraju Italija i Njemačka, dok će posljednji polufinalist biti poznat u nedjelju nakon meča između domaćin Francuske i Islanda.