14.2 C

EURO: Porazi Hrvatske i Francuske, Španija i Švicarska u četvrtfinalu

Hrvatska nogometna reprezentacija je nastup na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu okončala u ponedjeljak porazom od Španije nakon produžetaka 3:5 (3:3) u susretu osmine finala igranom u Kopenhagenu.

Nešto kasnije, Švicarska je nakon penala (5:4) eliminirala Francusku i plasirala se u nastavak. Rezultat ovog meča bio je u regularnom toku i nakon produžetaka 3:3.

“Vatreni“ su poveli autogolom koji je pripisan Pedriju u 20. minuti, poravnao je Sarabia u 38. minuti, da bi Azpilicueta u 57. i Ferran Torres u 77. minuti u nastavku doveli “Furiju“ u vodstvo 3:1.

No, Oršić u 85. i Pašalić u drugoj minuti sudijske nadoknade uspjeli su poravnati na 3:3 i odvesti meč u produžetak.

U dodatnih pola sata su Morata u 100. i Oyarzabal u 103. minuti ipak odveli Španiju među posljednjih osam.

Šest golova u 120 minuta

Utakmica između Švicarske i Francuske u Bukureštu je nakon 120 minuta završila 3:3.

Golove za Francusku postigli su Karim Benzema (57, 59) i Paul Pogba (75), dok su strijelci za Švicarsku bili Haris Seferović (15, 81) i Mario Gavranović (90).

Švicarska je pri vodstvu 1:0 imala jedanaesterac, no Rodriguez ga nije iskoristio.

Prilikom izvođenja jedanaesteraca odluka je pala u petoj seriji. Mehmedi je bio siguran dok je švicarski golman Sommer odbranio udarac Mbappeu.

Prije toga za Švicarsku su golove postigli Gavranović, Schar, Akanji i Vargas, a za Francusku Pogba, Giroud, Thuram i Kimpembe.

Španija i Švicarska će tako igrati četvrtfinale u petak, u Sankt Petersburgu, sa početkom u 18:00 sati.