3.9 C

Eurogolovi obilježili prvo polufinale, revanš odlučuje putnika u finale (VIDEO)

Champions League Semi Final First Leg Real Madrid V Manchester City
    Soccer Football – Champions League – Semi Final – First Leg – Real Madrid v Manchester City – Santiago Bernabeu, Madrid, Spain – May 9, 2023 Manchester City’s Kevin De Bruyne celebrates scoring their first goal REUTERS/Juan Medina

Fudbaleri Real Madrida i Manchester Cityja odigrali su neriješeno 1:1 u prvom meču polufinala Lige prvaka.

Prva prilika viđena je u 9. minutu, a imao ju je City. De Bruyne je nakon jedne povratne lopte dobro šutirao sa 18 metara, ali je Courtois bio na mjestu.

Šest minuta kasnije, City je ponovo zaprijetio. Haaland je iskoristio dobro dodavanje Grealisha i šutirao, ali njegov šut nije bio problem za gol Reala.

City je na otvaranju dominirao, stvarao više, ali nisu imali dovoljno dobru priliku za postizanje pogotka.

Real je ozbiljno zaprijetio u 25 minuti. Vinicius je probio po lijevoj strani, niskim centaršutem pokušao provući loptu između Diasa i Edersona, ali je centarhalf Cityja krajnjim naporom uspio otkloniti opasnost.

Do 30. minute Real je uspio izjednačiti odnos snaga na terenu, a u 36. su i poveli. Modrić je uposlio Camavingu, ovaj pretrčao četrdesetak metara i dodao do Viniciusa, koji je loptu primio u punom trku i sa 16 metara zakucao loptu u mrežu.

Gol Viniciusa pogledajte OVDJE.

Od primljenog gola do kraja poluvremena, City je pokušavao da pritisne protivnika kako je to radio na samom startu meča, u tome su donekle i uspjeli, ali čiste šanse za gol nije bilo.

Na odmor su ekipe otišle pri rezultatu 1:0 za domaće.

Na startu drugog dijela Madriđani su imali sjajnu priliku. Benzema je sjajno kombinovao sa Vinicousom. Šutirao osvajač Zlatne lopte sa nekih 10 metara, ali je ovoga puta Dias izblokirao njegov udarac i lopta otišla preko gola.

Samo dva minuta kasnije De Bruyne je odgovorio sa druge strane, ali njegov šut sa ivice šesnaesterca odbranio je Courtois.

U 62. minuti domaći su tražili jedanaesterac. Nakon odbijene lopte Grealish je igrao rukom, ali je ona bila uz tijelo i pogodila ga je iz velike blizine, pa je sudija Soares Dias ispravno pustio da se igra nastavi.

Pritisci Cityja u nastavku su se isplatili u 67. minuti. Gundogan je ušao u protivnički šesnaesterac dodao povratnu loptu na dvadesetak metara za De Bruynea, koji topovski šutira iz prve i matira nemoćnog Courtoisa.

Gol De Bruynea pogledajte OVDJE.

City je nakon postignutog gola “osjetio krv” i krenuo po još jedan pogodak. Stezali su obruč oko gola Blancosa, ali su Madriđani imali sljedeću veliku šansu. Igrala se 78. minuta. Izveo je Kroos slobodan udarac, Benzema šutirao glavom, ali Ederson sjajno brani njegov udarac.

Još jednom je Ederson morao vaditi “kestenje iz vatre”. Tchouameni je u posljednjoj minuti regularnog toka utakmice šutirao sa ivice šesnaesterca, nakon duge akcije reala, ali je Brazilski golman bio dobro postavljen i odbranio je njegov pokušaj.

Nakon toga kao da su oba tima shvatila da je remi možda i najpošteniji ishod prvog polufinala. Ritam utakmice je pao, a više nije bilo velikih prilika. City je kontrolisao posjed lopte, ali je meč završen rezultatom 1:1.

Revanš između Manchester Cityja i Real Madrida igrat će se za sedam dana u Manchesteru.