8.8 C

Europa liga: Neredi u Lyonu, remi favorita i povreda Kolašinca obilježili četvrtfinale

Odigrane su prve utakmice četvrtfinala Europske lige, a veliki favorit za naslov Manchester United odigrao je 1:1 kod Anderlechta.

Vragovi su imali dominaciju, a do vodstva su stigli u 37. minuti kada je udarac Rashforda samo kratko odbio golman domaćina Ruben, no na loptu je natrčao Mhitarjan i zabio za 1:0. Ipak, belgijska momčad do izjednačenja stigla je u 86. minuti preko Dendonckera. Zanimljivo, bio je to prvi udarac Anderlechta u okvir gola na utakmici.

Ajax je na krilima Klaasena pobijedio s 2:0 Schalke. Prvi gol je napadač kopljanika zabio s bijele tačke u 23. minuti, a drugi u 52. minuti s 10-ak metara na asistenciju Kluiverta. Sead Kolašinac bio je najavljen u prvih 11, no otpao je u posljednji tren zbog povrede na zagrijavanju prije utakmice.

Sjajnu utakmicu u Vigu odigrali su Celta i Genk, a domaćin je na kraju slavio 3:2. Ipak, prvi su poveli gosti preko Boetiusa u 10. minuti. Samo pet minuta kasnije Sisto je vratio stvari na početak. U 18. minuti potpuni preokret domaćina, a strijelac je nakon solo prodora bio Aspas. U 38. minuti Aspas je preuzeo ulogu asistenta, a za 3:1 je zabio Guidetti. U 67. minuti Buffel je iskoristio neopreznost u obrani domaćina i postavio konačnih 3:2.

Nakon što je utakmica kasnila 45 minuta zbog nereda, Lyon je u prvoj utakmici četvrtfinala Europske lige s 2:1 slavio protiv Bešiktaša. Da će gosti biti opasni pokazale su prilike u 4. i 9. minuti kada je zaprijetio Marcelo, no rezultat se nije mijenjao. Ali u 15. minuti Bešiktaš je poveo, i to nakon što je mrežu lavova pogodio Ryan Babel. Nakon toga gledali smo apsolutnu dominaciju Lyona, čak dva puta su pogađali okvir gola, no mrežu gostiju zatresli su tek u završnici utakmice, i to totalni preokret 2:1. Za 1:1 pogodio je Tolisso u 83. minuti, a samo minutu kasnije, nakon velike pogreške golmana Bešiktaša, zabio je Morel.