11.5 C

Evo koliko su zaradili Hrvati plasmanom u polufinale Mundijala

Fudbaleri Hrvatske plasirali su se u polufinale Svjetskog prvenstva.

Hrvatska je u četvrtfinalu nakon penala eliminirala prvog favorita turnira, selekciju Brazila. Duel je okončan rezultatom 1:1. Oba gola viđena su u produžecima. Poveo je Brazil pogotkom Neymara u 106. minuti, a za poravnanje je pogodio Petković u 117. minuti.

Brazilci nisu realizirali dva udarca s 11 metara tokom raspucavanja, dok su Hrvati pogodili sva četiri penala.

Hrvatska će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Argentina – Nizozemska.

Aktuelni viceprvak svijeta plasmanom u polufinale osigurao je čak 24 miliona eura. Toliko će dobiti tim koji zauzme četvrto mjesto. To za Hrvatsku znači da bude poražena u polufinalu, a zatim i u meču za treće mjesto.

Treća pozicija na SP donosi 26 miliona eura, druga 30 miliona eura, a novi prvak svijeta inkasirat će 40 miliona eura.