12.5 C

Fantastična Lana Pudar se kvalifikovala na Olimpijske igre u Tokiju (VIDEO)

Lana Pudar

U kvalifikacijskoj utrci na 100 metara delfin isplivala je najbolje vrijeme kvalifikacija u toj disciplini.

Mlada bosanskohercegovčka plivačica Lana Pudar isplivala je u petak na Otvorenom prvenstvu Srbije u Beogradu A-olimpijsku normu, čime je postala još jedna sudionica predstojećih Olimpijskih Igara u Tokiju.

Članica plivačkog kluba Orka je u jutrošnjim kvalifikacijama discipline 100 metara delfin plivala državni rekord s vremenom 58,91 te ostvarila B-normu, da bi u večerašnjem finalu otplivala još jednu briljantnu trku i osvojila zlatnu medalju.

Popravila je vlastiti rekord i osvojila prvo mjesto s vremenom 57,37 sekundi.

Sa svega 15 godina, Lana Pudar će biti jedna od najmlađih sudionica predstojećih Olimpijskih igara u Tokiju.

XXXII olimpijske igre su u glavnom gradu Japana trebale biti održane prošle godine, ali su zbog pandemije koronavirusa odložene za 23. juli i trajat će do 8. augusta ove godine.