6.3 C

Federer i Nadal prošli u četvrtfinale Mastersa u Indian Wellsu (VIDEO)

Sinoć su se odigrali mečevi osmine finala Mastersa u Indian Wellsu.

Pobjede i prolazak dalje ostvarili su Roger Federer i Rafael Nadal te su postali i favoriti za osvajanje turnira. Kako smo ranije objavili, srbijanski teniser Novak Đoković ispao je nakon poraza od Nijemca Philippa Kohlschreibera.

Roger Federer plasirao se među osam najboljih tenisera u Indijan Wellsu nakon nešto više od sat vremena igre. On je u dva seta pobijedio Kajla Edmunda ukupnim rezultatom 6:1, 6:4. Dominantnom igrom Federera, Britanac nije imao šansu za pobjedu.

Rogera u četvrtfinalu čeka Hubert Hurkač, koji je poslije tri seta pobijedio Denisa Šapovalova.

Rafael Nadal zaustavio srbijasnkog tenisera Filipa Krajinovića. Iako je Srbijanac pružio jak otpor, Nadal je pobijedio konačnim rezultatom 6:3 6:4. U nastavku turnira ga čeka meč protiv Karena Khachanova.

Sinoć su, između ostalih, dalje prošli i Miloš Raonić, Dominic Thiem i Gael Monfils.