22.3 C

Federera eliminisao 116. teniser svijeta

Ruski teniser Evgeni Donskoj napravio je danas veliko iznenađenje, pošto je u osmini finala turnira u Dubaiju pobijedio Švicarca Rogera Federera sa 3:6, 6:7(9), 6:7(7).

Protivnik Donskoja, 116. tenisera svijeta, u četvrfinalu bit će Francuz Lucas Pouille.

Federer je na početku meča poveo sa 5:1, uz dva brejka, pa je poslije samo 24 minuta igre vodio sa 1:0 u setovima.

Obojica tenisera su u drugom setu bila sigurna na svoj servis, a jedinu brejk priliku propustio je Donskoj. To je ujedno bila i set lopta za ruskog tenisera, ali je Federer uspio da se odbrani. Donskoj je taj-brejk drugog seta dobio sa 9:7.

U trećem setu su i Donskoj i Federer po dva puta oduzimali servis protivniku, pa je i taj dio igre riješen u taj-brejku. Rus je drugi taj-brejk na meču dobio sa 7:5.

U četvrtfinale turnira u Dubaiju danas se plasirao i Britanac Andy Murray. Prvi teniser svijeta će se za polufinale boriti sa Nijemcem Philippom Kohlschreiberom. Preostala dva para četvrfinala čine Fernando Verdasco – Gael Monfils, odnosno Robin Haase – Damir Džumur.