6 C

Federeru spektakl sa Wawrinkom za novi klasik sa Nadalom

Roger Federer savladao je Stana Wawrinku rezultatom 3-1 (7:6, 4:6, 7:6, 6:4) i plasirao se u polufinale Roland Garrosa gdje će igrati sa Rafaelom Nadalom.

Pravi dvoboj Federera i Wawrinke koji je poslije tie breaka pripao nekadašnjem svjetskom broju jedan Rogeru Federeru.

Ni jedan ni drugi teniser nisu dozvolili break, odlično su koristili šanse na svom servisu, tako da smo gledali, već pomenuti, tie break, koji je Federer uspio da dobije.

Wawrinka je sjajno izgledao na startu drugog seta, napravio je i prvi break i poveo sa 3-1. Nije gubio koncentraciju i uspio je da sa 6:4 dođe do izjednačenja u drugom setu. Iskoristio je break prednosti na najbolji mogući način i donio novu dramu u ovaj četvrtfinalni duel.

Fantastična teniska predstava na Suzanne Lenglenu koju su nam pružila dva Švicarca viđena je u trećem setu. Tokom prva četiri gamea nije bilo iznenađenja, a onda Wawrinka osvaja game bez izgubljenog poena.

Potom Stan šokira Federera i pravi break da bi u osmom gameu dozvolio Rogeru da anulira taj break prednosti i da na svom servisu poslije povede sa 5:4. Dugačak je bio 10. game, ali je poslije nekoliko preokreta i velike borbe Wawrinka uspio da dohvati izjednačenje i produži treći set.

Četvrti set je bio identičan kao prethodna tri. Imali smo neke maratonske gameove i jedan je pripao Rogeru Federeru, a drugi Stanu Wawrinki. Poslije šest odigranih gemova, imali smo neriješen ishod i zbog nevremena je meč bio odložen.

Odmah po povratku švicarskih tenisera na terene, Stan je iskoristio prednost na servisu i osvojio prvi game poslije pauze.

Federer mu je odgovorio na najbolji mogući način – osvojivši game na svoj servis i napravivši break, koji mu je donio prednost od 5:4, što je značilo da je Roger imao priliku da na svom servisu okonča “Švicarski dvoboj”.

Imao je Roger set-meč loptu, ali je nije iskoristio, potom je izgubio još jedan poen i tako donio Wawrinki break loptu. U tim momentima je odlično servirao i momentalno izašao na mrežu, pa je zaradio novu meč loptu i – opet dupla servis greška. Treća sreća je ovoga puta pogledala Federera i on je uspio da se sa 3-1 (7:6, 4:6, 7:6, 6:4) plasira u polufinale Rolan Garosa.

U tom polufinalnom susretu nas čeka prava teniska poslastica, pošto će Federer “ukrstiti koplja” sa starim poznanikom Rafaelom Nadalom.