9 C

Fenomenalni Čelik izbacio Sarajevo iz Kupa BiH (VIDEO)

Celik Slavlje

Na stadionu Bilino polje u Zenici derbi susret između NK Čelik i FK Sarajevo završio je neriješenim rezultatom 1-1 u regularnom vremenu nakon čega su se izvodili penali.

Boljim izvođenjem jedanaesteraca NK Čelik je prošao u osminu finala Kupa BiH.

Stadion Bilino polje u Zenici u srijedu je bio ispunjen gotovo do posljednjeg mjesta, a navijači su neprestano pružali podršku sa obe strane.

Velika senzacija dogodila se na Jugu stadiona kada su navijači 20-ak minuta od početka utakmice pripremili sjajnu bakljadu.

Posted by RADIO ZENIT on Wednesday, 19 October 2022

FK Sarajevo je u prvom poluvremenu poveo sa 1-0, a time je i završilo prvo poluvrijeme. U drugom poluvremenu nakon dosuđenog jedanaesterca NK Čelik pogotkom vraća utakmicu na početak i rezultat je 1-1.

Nakon završetka regularnog vremena od 90 minuta, obzirom da se igra jedna utakmica bez produžetaka, uslijedili su jedanaesterci.

Boljim izvođenjem jedanaesteraca NK Čelik je srušio favorita u ovoj utakmici i time osigurao prolaz u osminu finala Kupa BiH.

Kako je izgledalo izvođenje jedanaesteraca i slavlje na Bilinom polju pogledajte u videu.

NK Čelik – FK Sarajevo 1:1 (penali)

Inserte sa utakmice možete pogledati na video snimcima ispod.