6.7 C

Futsal Zamjevi odnijeli pobjedu nad Škotima

Futsal selekcija Bosne i Hercegovine savladala je sinoć u Zenici selekciju Škotske u Grupi F preliminarne runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u futsalu 2020. godine, rezultatom 10:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Naši reprezentativci postigli su pogodak već u petoj minuti utakmice golom Marija Aladžića,a dva minuta kasnije za 2:0 pogađa Srđan Ivanković.

Za 3:0 pogađa ponovno Aladžić u 12. minuti susreta a pratio ga je i Dejan Pavlović koji je jednim golom učinio da Zmajevi odu na odmor sa rezultatom od 4:0.

Nakon povratka na teren naši reprezentativci su nastavili sa davanjem golova. U prvom minutu gol je postigao Bilal Jelić, Anel Radmilovik u 22. minuti a samo minut kasnije Aladžić postiže sedmi gol za našu reprezentaciju.

Tek u 28. minuti susreta i Škoti ostvaruju prvi i jedini pogodak na utakmici, a strijelac je bio Bradley Steedman.

Radmilović ponovo pogađa u 32. minutu, te još dva gola u 38. minutu za konačnih 10:1.

Treće kolo na rasporedu je u petak, 1. februara kada će se u zeničkoj Areni sastati Škotska-Švajcarska (17:00) i BiH-Turska (20:00).