5.7 C

Galatasaray savladao Lokomotiv Moskvu sa 3:0

Mečevima po grupama “A”, “B”, “C”, i “D” u utorak navečer počela je nova sezona Lige prvaka, a važne pobjede na otvaranju upisali su Liverpool i Borussija Dortmund, javlja Anadolu Agency (AA).

Fudbaleri Crvene zvezde su u grupi “C” na prepunom stadionu “Rajko Mitić” u Beogradu igrali bez golova protiv italijanskog Napolija.

Napoli je imao više izglednih prilika tokom meča, ali je na kraju ipak završeno 0:0.

U istoj grupi, Liverpool je na “Anfieldu” sa 3:2 slavio protiv PSG-a. Golove za domaće su postigli Sturridge u 30., Milner u 36. iz penala i Firmino u drugoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena, dok su strijelci za PSG bili Meunier u 40. i Mbappe u 83. minuti.

Belgijski Club Brugge KV je u okviru grupe “A” na stadionu “Jan Breydel” u Bruggeu poražen sa minimalnih 0:1 od Borussije Dortmund. Jedini pogodak na utakmici je postigao Pulisic u 85. minuti.

U istoj grupi, Monaco je na stadionu “Louis II” u Monaku izgubio od Atletico Madrida rezultatom 1:2. Pogodak za Monaco je postigao Grandsir u 18., dok su za Atletico strijelci bili Costa u 31. i Gimenez u 45. minuti.

Galatasaray je u grupi “D” na “Türk Telekom Areni” u Istanbulu savladao Lokomotiv Moskvu rezultatom 3:0. Golove za Galatu su postigli Rodrigues u 9., Derdiyok u 67. i Inan u četvrtoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena.

Schalke je u istoj grupi na “Veltins Areni” u Gelsenkirchenu remizirao 1:1 protiv FC Porto. Schalke je poveo golom Embola u 64. minuti, ali je Porto izjednačio golom Otavia u 75. minuti iz jedanaesterca.

U utakmicama grupe “B” koje su se igrale ranije u utorak favorizirana Barcelona je na stadionu Nou Camp savladala PSV rezultatom 4:0, dok je Inter na domaćem terenu u Milanu slavio sa 2:1 protiv ekipe Tottenhama.

U srijedu su na programu sljedeći mečevi: Ajax – AEK Atina, Shakhtar Donetsk – Hoffenheim, Benfica – Bayern Minhen, Manchester City – Lyon, Plzen – CSKA Moskva, Real Madrid – AS Roma, Valencia – Juventus i Young Boys- Manchester United.