11.5 C

Galatasaray slavio u gostima protiv Olimpija Ljubljane

Fudbaleri turskog Galatasaraya slavili su u gostima protiv Olimpije iz Ljubljane rezultatom 3:0 u prvom susretu trećeg kola kvalifikacija za UEFA Ligu prvaka.

Dosta visok tempo obilježio je početak i dobar dio prvog poluvremena utakmice odigrane na ljubljanskoj Stožice Areni. Prva prijetnja domaćih stigla je već u osmoj minuti, kada je Saar Fadida šutirao snažno prema golu Galatasaraya, no dobro je tamo bio postavljen urugvajski golman Fernando Muslera.

Udarac Fadide kao da je aktivirao fudbalere Galatasaraya, koji samo minutu kasnije dolaze do vodstva. Baris Alper je sjajno primio loptu na desnoj strani, ušao s njom u kazneni prostor Olimpije, potom je vratio nazad do Kerema Akturkoglua, koji pogađa za vodstvo 1:0.

Sualehe je bio u prilici da izjednači u 14. minuti, no ponovo je siguran bio golman Muslera.

Pritisak Olimpije nakon primljenog gola. Napadač Admir Bristrić je u 20. minuti vrlo spretno zatresao mrežu Muslere. Velika je bila radost navijača na Stožice Areni, međutim sudac je ranije svirao faul Bristrića. Gol je poništen.

Dominacija “žuto-crvenih” u nastavku, Abdulkerim Bardakci je imao sjajnu priliku da poveća vodstvo, no promjene rezultata do kraja prvog poluvremena nije bilo.

Galatasaray je dosta ofanzivno ušao u drugo poluvrijeme, što je i urodilo plodom. Dries Mertens se u 48. minuti upisao na listu strijelaca i povećao vodstvo Galatasaraya na 2:0. U nastavku je Abdulkerim Bardakci postigao i treći pogodak za Galatu, ali je uz asistenciju VAR-a pogodak poništen zbog nedozvoljene pozicije, ostaje 2:0.

Do kraja regularnih 90 minuta utakmice nije bilo promjene rezultata. No, u prvoj minuti sudijske nadoknade loptu iz kornera sjajno je u mrežu domaćih poslao Halil Dervisoglu, koji svojim stavlja i tačku na utakmicu.

Fudbaleri Okana Buruka su apsolutno dominirali cijelim susretom i na kraju zasluženo slavili rezultatom 3:0.

Revanš utakmica Galatasaraya i Olimpija Ljubljane na rasporedu je 15. augusta u Istanbulu.