7.5 C

Gisin zlato u alpskoj kombinaciji, Muzaferija ostala bez plasmana

Švicarska skijašica Michelle Gisin osvojila je zlatno olimpijsko odličje u alpskoj kombinaciji.

Nakon spusta Gisin je imala treće vrijeme, a zahvaljujući solidnoj slalomskoj vožnji preskočila je Norvežanku Ragnhild Mowinckel i Amerikanku Lindsey Vonn koje su bile najbrže u spustu.

Mowinckel je na kraju ostala bez medalje, završivši utrku na četvrtom mjestu, dok Vonn nije uspjela završiti slalomsku vožnju.

Srebrno je osvojila trenutno vodeća u ukupnom poretku Svjetskog kupa Amerikanka Mikaela Shiffrin sa zaostatkom od 97 stotinki, a broncu Švicarka Wendy Holdener s 1.44 sekunde slabijim vremenom.

Od 22 skijašice koje su završile spust, bh. predstavnica Elvedina Muzaferija bila je najsporija, no nije uspjela završiti slalomsku vožnju te je ostala bez plasmana.