13.2 C

Gradonačelnica Sarajeva nagradila Lanu Pudar za novu medalju

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar osvojila je jučer zlatnu medalju u disciplini 200 metara delfin na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Izraelu, a ovim uspjehom je obradovala sve u Bosni i Hercegovini.

Među njima je i gradonačelnica Sarajeva Benjamina Karić koja je odlučila nagraditi Lanu za novu medalju.

“Naša Lana Pudar na krovu svijeta. Uz zlato, i rekord svjetskih juniorskih prvenstava. Građani su mi odmah poručili da ‘odriješim kesu’, zato iz budžeta Grada za zlatnu ribicu, pored redovne podrške, ide 10.000 KM za novu medalju. Sretno dalje naša zlatna, najzlatnija ribice”, poručila je gradonačelnica.

Podsjetimo, Lana je jučer bila najbrža u svojoj kvalifikacionoj grupi, a finalnu utrku isplivala je s vremenom 2:07.20.

Našoj plivačici je ovo treće veliko takmičenje ovog ljeta nakon što je izdominirala na Evropskom juniorskom prvenstvu.

Lana je tada osvojila sve tri zlatne medalje, a poslije je imala i dva odlična nastupa na Svjetskom seniorskom prvenstvu.