9.1 C

Holandija četvrti učesnik final foura UEFA Lige nacija

Nogometna reprezentacija Holandije je golom u posljednjim minutama meča postala četvrti učesnik prve sezone Final Foura UEFA Lige nacija nakon što je u Gelzenkirhenu u meču petog kola grupe “1” Lige “A” remizirala 2:2 protiv domaćina Njemačke, javlja Anadolu Agency (AA).

Golove za Njemačku su postigli Timo Werner u 9. i Leroy Sane u 20. minuti, dok su strijelci za Holandiju bili Quincy Promes u 85. i Virgil Van Dijk u prvoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena.

Njemačka je već prije ovog meča ostala bez šansi za plasman pa će od sezone 2020/21. godine igrati u nižem rangu – Liga nacija ”B”, dok su Francuzi, koji su se nadali porazu Holandije, završili takmičenje na 2. mjestu ove grupe.

Osim Holandije, plasman u Final Foura UEFA Lige su već ovjerili Švicarska (grupa “2”), Portugal (“3”) i Engleska (“4”).

U ostalim mečevima igranima danas postignuti su sljedeći rezultati: Češka Republika – Slovačka 1:0, Danska – Republika Irska 0:0, Kipar – Norveška 0:2, Bugarska – Slovenija 1:1, Gruzija – Kazahstan 2:1, Andora – Latvija 0:0, Makedonija – Gibraltar 4:0 i Lihtenštajn – Armenija 2:2.

Finalni turnir igrat će u Portugalu od 5. do 9. juna 2019. godine.

Žrijeb polufinalnih parova bit će obavljen 3. decembra u Dablinu, dan nakon što se odrede grupe u kvalifikacijama za EURO 2020.