5.9 C

Igokea u posljednjoj četvrtini slomila otpor Čelika

Košarkaši Čelika jučer su u zeničkoj Areni dočekali Igokeu, a na kraju sigurnu pobjedu su slavili gosti rezultatom 74:99.

Zeničani su u meč ušli s jednom pobjedom i pet poraza na svome kontu, s druge strane Igokea je imala pet od pet, te su došli i po šestu uzastopnu pobjedu u Ligi 6 za prvaka BiH.

Gosti su bolje i otvorili utakmicu, ali su se Zeničani iznenađujuće brzo vratili u meč i prvi period riješili u svoju korist 22:16. U drugoj četvrtini gosti ubacuju u brzinu više, te se vraćaju u meč i prelaze u vodstvo. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 39:44 za Igokeu.

U trećoj četvrtini velika borba, izabranici Josipa Pandže ne dopuštaju gostima da odu na veću razliku od sedam-osam poena razlike. Ipak sa dvije trice Marka Jošila u posljednjoj minuti trećeg perioda gosti odlaze na prednost od 61:73.

U posljednjoj četvrtini potpuno se raspala igra domaće ekipe, a gosti su to sjajno koristili i povećavali prednost iz minute u minutu. Na kraju možda i prevelika razlika kada se uzmu u obzir dešavanja u cijelom meču, ali domaći tim bez šireg rostera jednostavno nije mogao izdržati utakmicu u jakom ritmu. Na kraju je bilo 74:99 (22:16, 17:27, 22:29,13:27) za Igokeu.

Kada su u pitanju najbolji pojedinci, u redovima gostiju Marko Jošilo postigao je 18, Milan Vulić dodao je 16, a Dalibor Ilić 12 poena. U redovima Čelika, standardno najbolji je bio duo Haris Delalić sa 22 poena, dok je Milivoje Božović dodao 17 poena uz devet skokova.

Čelik je porazom sada na omjeru od jedne pobjede i šest poraza, dok je Igokea stopostotna sa omjerom od šest pobjeda u šest odigranih utakmica.