7.5 C

Inter pobijedio Porto, remi Leipziga i Manchester Cityja

Utakmicama Inter – Porto i RB Leipzig – Manchester City kompletirani su prvi susreti osmine finala Lige prvaka u fudbalu.

Manchester City je u Leipzigu imao vodstvo od 1:0 koje mu je donio pogodak Riyada Mahreza u 27. minuti, no, njemački predstavnik se u 70. minuti vratio u igru golom hrvatskog reprezentativca Joška Gvardiola.

Bio mu je to drugi ovosezonski pogodak u Ligi prvaka, a prvi je dao madridskom Realu u grupoj fazi takmičenja.

Gvardiol spasio Leipzig

U Milanu, Inter je uz mnogo muke pobijedio Porto 1:0. Gol odluke u 86. minuti je postigao Belgijanac Romelu Lukaku, koji je u 58. minuti ušao u igru umjesto reprezentativca Bosne i Hercegovine Edina Džeke.

Porto je od 78. minute igrao bez Otavija, koji je dobio drugi žuti krton.

Hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović za Inter je zaigrao od 71. minute.