6 C

Inter s desetoricom preokrenuo pa ostao bez svega protiv Juventusa u 89. minuti!

Nevjerojatna utakmica u Milanu! Juventus je s 3:2 pobijedio Inter i tako u samoj završnici spasio utakmicu i izbjegao potpunu komplikaciju borbe za prvaka u domaćem prvenstvu.

Nije krenulo najbolje za domaće…

Stara je dama povela u 14. minuti pogotkom Douglasa Coste, a samo četiri minute kasnije se dogodio start koji je obilježio prvo poluvrijeme. Matias Vecino je brutalno nagazio Marija Mandžukića koji je nekoliko minuta ostao na travnjaku, a iako je sudac Daniele Orsato bio jako blizu igračima, uopće nije primijetio što se dogodilo.

Ali, kako se Mandžukić previjao od bolova, gostujući su igrači počeli vršiti pritisak od suca koji je dobio uputu od pomoćnika da pogleda ponovljenu snimku. I zahvaljujući VAR-u, Orsato je jasno mogao vidjeti o kakvom se sramotnom prekršaju radilo pa je Vecino pokazao izravni crveni karton.

Mandžukiću je noga i prokrvarila, a fotografije koje su se pojavile na društvenim mrežama su pokazale da je zaradio prilično duboku rupu u nozi.

Zbog silnih tenzija i prekida u igri, prvo je poluvrijeme produženo za čak šest minuta, a u petoj minuti nadoknade Juventus je uspio još jednom zatresti mrežu. Iako je Matuidi proslavio pogodak, domaći su igrači tvrdili da situacija nije regularna pa je Orsato ponovno posegnuo za VAR-om. I nije se prevario jer je jasno mogao vidjeti da je strijelac bio u čistom zaleđu.

I umjesto da u drugom poluvremenu s igračem više Juventus mirno potvrdi pobjedu, privede utakmicu kraju i zadrži odstojanje pred Napolijem, oni u 52. minuti primaju izjednačujući gol. Strijelac je bio sjajni kapetan Intera Mauro Icardi. A onda u 65. minuti Inter uspijeva potpuno preokrenuti i povesti. Ivan Perišić je obavio najveći dio posla i s lijeve strane je poslao ubačaj na peterac, a Andrea Barzagli je nes(p)retno pospremio loptu u vlastitu mrežu.

Ali kada je Juventus u pitanju, ništa nije gotovo dok se sudac ne oglasi o kraju. Vidjeli smo to i u subotu u Milanu kada je Juventus golovima u 87. i 89. minuti uspio preokrenuti i proslaviti senzacionalnu pobjedu. Juan Cuadrado je izjednačio, a Gonzalo Higuain zabio za pobjedu.

Krivica za izgubljene bodove svakako ide i Lucianu Spallettiju koji je u 85. minuti izvukao Icardija iz igre i potpuno povukao svoje igrače. Brozović i Perišić su igrali čitavu utakmicu za Inter, ranjeni Mandžukić je na terenu izdržao 67 minuta, a Miralem Pjanić je zamijenjen u 80.

Mauro Icardi je teren napustio u suzama.

Juventus ima četiri boda više od drugog Napolija, a ako Sarrijeva ekipa pobijedi kod Fiorentine, ponovno će se vratiti na samo bod zaostatka i vodit će sa starom damom do posljednjeg trenutka borbu za naslov prvaka.