Internacionalni univerzitet u Sarajevu već drugu godinu zaredom dodjeljuje stipendiju u iznosu od 100 posto za jednog učenika JU Prva gimnazija u Zenici.
Stipendija se dodjeljuje na osnovu odluke tročlane komisije, koja bira stipendistu prema jasno utvrđenim kriterijima među učenicima koji žele nastaviti studij na ovom univerzitetu.



Ovogodišnji dobitnik stipendije je Imran Berberović, kojem je vaučer uručila direktorica škole Melisa Begović.
Iz Prve gimnazije u Zenici uputili su čestitke Imranu uz želje za mnogo uspjeha u daljem školovanju, dok su menadžmentu IUS-a zahvalili na kontinuiranoj podršci učenicima ove škole.

