6.9 C

Još jedan remi bez pogodaka na Mundijalu

Maroko i Hrvatska su remizirali bez golova u utakmici prvog kola grupe F Svjetskog prvenstva, pred skoro 60.000 navijača na stadionu Al Bayt u Al-Khoru.

Prvo uzbuđenje na meču u petoj minuti. Andrej Kramarić nakon greške i uspavanosti marokanske odbrane, našao se u dobroj prilici poslije dodavanja Matea Kovačića, ali u posljednji trenutak je intervenisala odbrana “lavova Atlasa.

Uzvratili su fudbaleri Maroka. Hakim Ziyech je povukao loptu u tranziciji prema golu Hrvatske, ali je pravovremeno intervenisao Dejan Lovren.

Velika prilika za Hrvatsku viđena je na isteku 17. minute susreta. Amallah je pogriješio i poklonio loptu Perišiću, ofanzivac Tottenhama silovito je šutirao, ali je lopta otišla iznad prečke gola Bona.

Dva pokušaja Ziyecha u nastavku meča, ali najbolji igrač afričke ekipe, nije uspio pronaći put do mreže Dominika Livakovića.

Najbolja šansa u prvom poluvremenu za Vatrene pri isteku 45. minute. Ivan Perišić odlično je “podvalio” loptu za Bornu Sosu na bok, a lijevi bek Hrvatske odlično upošljava Nikolu Vlašića čiji šut sa tri metra fenomenalno brani Bono.

Mario Pašalić zamijenio je od drugog poluvremena Nikolu Vlašića.

Fudbaleri Walida Regraguija prvi su zaprijetili na startu drugog dijela. U prilici se našao Mazraoui, šutirao glavom, ali Livaković je odbranio njegov udarac.

Odgovorili su Hrvati u narednom napadu. Prošao je Juranović po desnoj strani, centrirao, ali Hakimi u posljednji trenutak je intervenisao ispred Kramarića.

Dvije minute kasnije u 53. korner je izveo Modrića, Perišić sjajno prebacio glavom u peterac. Ipak, Bono sjajno interveniše i izbacuje loptu. Ona dolazi do Lovrena koji šutira u padu, ali odbrana Maroka još jednom je otklonila opasnost.

Regragui je mora mijenjati u 60. minuti. Fudbaler Bayerna Noussair Mazraoui mora je napustiti igru zbog povrede, a umjesto njega je ušao Yahya Attiat-Allal.

Selekcija iz Afrike prijetila je u nastavku je preko Hakimija, ali njegov silovit udarac odbranio je Livaković. Golman Hrvatske i dvije minute ranije intervenisao pri centrašutu Amallaha.

Ez Abde zamijenio je Boufala u 65. minute utakmice. Pet minuta kasnije Livaja je ušao u igru, a na klupu je otišao Kramarić.

El Nesyri u 71. minuti zamalo nije pogodio vlastitu mrežu, ali na njegovu sreću lopta odlazi iznad prečke Maroka.

Treću izmjenu Zlatko Dalić napravio je u 79. minuti. Izašao je Mateo Kovačić, a ušao Lovro Majer.

Dvije minute kasnije dvostruka promjena selektora Maroka. Izašli su El Nesyri i Ounahi, a ušli Hamdallah i Sabiri.

Četvrta izmjena u redovima hrvatske reprezentacije u 90. minuti. Oršić je zamijenio Perišića, ali ostalo je na kraju 0:0.

Maroko – Hrvatska 0:0

Maroko: Bono, Mazraoui (Attiat-Allal od 60. minute), Saiss, Aguerd, Hakimi, Amrabat, Amallah, Ounahi (Sabiri), Boufal (Ez Abde od 65. minute), En Nesyri (Hamdallah) i Ziyech.

Hrvatska: Livaković, Sosa, Gvardiol, Lovren, Juranović, Brozović, Kovačić (Majer od 79. minute), Modrić, Perišić (Oršić od 90. minute), Kramarić (Livaja od 70. minute) i Vlašić (Pašalić od 46. minute).