8.8 C

Juniorska nogometna reprezentacija BiH poražena od Bugaske

Juniorska nogometna reprezentacija BiH večeras je u francuskom gradu Vineuilu, u posljednjem kolu elitnog dijela kvalifikacija za Evropsko prvenstvo poražena od selekcije Bugarske rezultatom 3:1, pa se nije plasirala na Evropsko prvenstvo za igrače do 19 godina koje će se igrati u Gruziji.

U odlučujućem susretu 3. kola grupe pet, Bugarska je povela već u 4. minuti golom Georgija Ruseva iz jedanaesterca.

Kaloyan Krastev je u 29. minuti povećao prednost Bugara na 2:0, a isti fudbaler je povećao na 3:0 u prvoj minuti sudijske nadoknade, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Juniori BiH su u 64. minuti preko Ermedina Demirovića uspjeli smanjiti rezultat za konačnih 3:1.

Ovom pobjedom, juniori Bugarske su izborili plasman na Evropsko prvenstvo za igrače do 19 godina.

U drugoj utakmici ove grupe Francuska i Izrael večeras su igrali neriješeno 0:0.

Poslije posljednjeg kola turnira grupe pet elitne runde kvalifikacija za EP, Bugarska je zauzela prvo mjesto sa sedam bodova, BiH je druga sa četiri boda, dok je Izrael osvojio tri, a Francuska jedan bod.