12.5 C

Jusuf Nurkić u posebnoj jakni čestitao Dan državnosti BiH

Jusuf Nurkić, košarkaški reprezentativac Bosne i Hercegovine, sinoć je odigrao najbolju partiju ove sezone.

U pobjedu Portlanda protiv Sacramento Kingsa (125:121) upisao je double-double učinak sa 26 poena, 17 skokova i pet asistencija.

Očito je naš centar bio inspirisan na Dan državnosti, kako za vrijeme utakmice, tako i prije meča.

Nurkić je na utakmicu došao u u posebno dizajniranoj jakni, koja je oduševila sve njegove fanove iz Bosne i Hercegovine. Na jakni preovladava plava boja, a s traga je u bojama zastave Bosne i Hercegovine.

Pojavljivanjem u ovakvoj jakni Nurkić je svojoj domovini čestitao Dan državnosti.

– Jedna si jedina moja domovina. Jedna si jedina Bosna i Hercegovina – napisao je Nurkić uz fotografiju.

I Luka Garza, potencijalni reprezentativac BiH, imao je zapaženu minutažu u porazu Detroita od Milwaukeea rezultatom 93:114. Na parketu je proveo više od 22 minute i za to vrijeme ubacio šest poena, te imao pet skokova.